Tema: Poezi Për Familjen

Biri Im

Ka njerëz që të hyjnë në zemër pa arsye
Arterieve - ata të bëhen fanarë pa kuptuar
Të japin shijen e ndjenjës ëmbëlsinë e lirisë
Dhe dimri të bëhet si një fletë e shkruar

Disa të marrin shpirtin dhe të përqafojnë...
Dhe mprehin thikën në muzgun e shpellës
Me gjithë plagët mos u dorëzo se herët a vonë
Ata do mbeten si bajga në diellin e verës

- poezi nga Avni Azizi


- Poezia u dërgua nga Avniazizi2018 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4