Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Avni Qahili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Avni Qahili është një autor këngësh shumë i njohur. Kompozitori Qahili përfundoi studimet në Prishtinë në vitin 1991 dhe studimet në Shkup më 1993. U emërua në Televizionin Kombëtar Maqedonas në vitin 1992, ku ende punon. Janë bashkëpunuar me revistën kosovare "Zëri", revistën "Maqedoni" në Maqedoni, revistën "Pal" dhe me DW (Deutsche Welle) në projektin "Periskop". Është autor i mbi 5.000 këngëve të këngëve dhe ka punuar me këngëtarë të ndryshëm si: Leonora Jakupi, Zanfina ismaili, Gresa Behluli,...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Shpëtim Saraçi

Florent Boshnjaku

Pandi Laço

Mithat Sadiku

Ardian Kastrati

Gojart Ferati

Dorian Gjoni

Bini Nebihu

Agim Krajka

Klodian Qafoku

Tags: Avni Qahili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet