Axhesjo
Axhesjo

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Axhesjo Xhangolli:
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri

Biografia

BIOGRAFIA: Axhesjo është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo etno. Më datë 2 Qershor 2018, Axhesjo Xhangolli publikon videoklipin "Gilavava", në bashkëpunim me Soni Beratit. Teksti u shkrua nga Bledi Selita. Më datë 23 Tetor 2018, Axhesjo publikon videoklipin "Pina Pina". Më datë 31 Dhjetor 2018, Axhesjo publikon videoklipin "Rrufe Ne Zemer". Teksti i këngës u shkrua nga Gezim Mneri. Më datë 26 Dhjetor 2019, Axhesjo publikon videoklipin "Babe E Bir", në bashkëpunim me Soni Beratit. Muzika e këngës u pun...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0