Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Aydilge

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  48
 • Emri i Vërtetë:
 • Aydilge Sarp
 • Vendlindja:
 • Kütahya 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Turqi 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Aydilge është një këngëtare e huaj e njohur. Aydilge Sarp (born ) is a Turkish writer, poet and singer-songwriter. Aydilge Sarp was born in 1979 in Kütahya, Turkey. Her mother, Faika Özer writes poetry and novels, with a release of more than ten books. Aydilge passed the entrance exam to the TRT Radio Children's Choir (TRT Radyosu Çocuk Korusu) when she was eight years old. At the age of 14 she was given her first electric guitar and started composing her own songs. Later she performed in b...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Betül Demir

Ebru Destan

Emina Sandal

Natalia Oreiro

Marger

Alisia

Peggy Zina

Feride Hilal Akın

Ana Isabelle

Valerie Morales

Tags: Aydilge


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet