Më mbaj mend (për 1 muaj)


AZEL - Pse?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse?".
3. Video është e këngës "Pse?", por nuk këndohet nga AZEL.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

AZEL - Pse?  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/07/2019

2019-07-25T18:57:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse?" kënduar nga AZEL.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga AZEL i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kenge Per Femije - Pse?

Pse ashtu e pse kështu
Pse atje e pse këtu
Pse këtu e pse atje
Pse pse pse pse.

Vajza ime dhe dy djemtë
Nuk më lënë hiç të qetë
Për çdo gjë ata më pyesin
Saqë mbytem
krejt në djersë
Pse pse pse pse?
Ref. Për gjithçka
duan të dinë,
për thërimet, gjithësinë,
për Saturnin dhe për bleten
për levrekun dhe raketen
për dy këmbët e patokut
për mustaqet maçokut
për banorët e Saturnit

II. Pse ashtu e pse kështu
Pse atje e pse këtu
Pse këtu e pse atje
Pse pse pse pse?

Seç i mblodha
gjithë sepsetë
Për Valbonen dhe dy djemtë
Për të gjitha që them unë
Ata ndoshta s’i pëlqejnë
Pse pse pse pse?

Për përrallat para gjumit
Pse pse pse pse?
Dhe për bishtin e majmunit
Dhe për bishtin e majmunit>

Këpurdhat - Pse?

Ndjehem keq,
sepse nuk kam uj’,
as per t’u lar’,
ndjehem keq,
sepse nuk kam dru’,
as per t’u ngroh’,
ndjehem keq,
koha me shqet’son,
po me limiton.
Ndjehem keq,
se end’rrat tona,
ne po i tradh’tojm’.

Ndjehem keq,
kjo frym’ qjellin,
po ma err’son,
ndjehem keq,
nuk e di,
per çka po vrapoj’,
ndjehem keq,
se edhe ti njejt’ ndjehesh,
po ul’ koken e hesht,
ndjehem keq,
se nga friga nuk di çka kerkoj’.

Pse te ndjehem keq?

Lori - Pse?

oo come on come on come on...

Nisi me nje lamtumir
Dita ime më e mir
Do ta kem shum te veshtir
Te shoh te keqen si te mir
Un ty nuk te gjykoj
Dhe pse nuk te kuptoj

Ref 4x

Se nuk dua t'them u ba
Nuk kam arsyje un me u nda

ee come on come on come on... eeeee

Si nuk pate ti pendim
Kur e ndjeje dashurin
Nj mij pytje ne vit
Si e harrove emrin tim
Un ty nuk te gjykoj
Dhe pse nuk te kuptoj

Ref 8x

Se nuk dua t'them u ba
Nuk kam arsyje un me u nda

ee come on come on come on... eeee

Se nuk dua t'them u ba
Nuk kam arsyje un me u nda

ee come .
Më Shumë Këngë Nga AZEL:


Komente mbi këtë këngë