A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aziz Dervishi
  • Vendlindja:
  • Kercove 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
Nuk ka akoma asnjë votë

Aziz Dervishi është këngëtar i njohur. Aziz Dervishi merret me kenge qysh ne femijeri. Eshte nje nder artistet e merituar te estrades shqiptare. Ka marre pjese ne shume festivale jo vetem ne Maqedoni po dhe ne Shqiperi, Kosove. Eshte nje nder kengtaret qe kendon dhe e ruan kengen popullore shqiptare. Aizi Dervishi me vllaun e tij Dervish Dervishin njihen si Vllezrit Dervishi. Ata jane bilbilat dhe ambasadoret e Melosit Kercovar burimior.

Më datë 19 Mars 2013, Shkodran Tolaj, Besiana Mehmedi & Aziz Dervishi publikojnë videoklipin "Shqipet E Uskanes". Muzika e këngës u punua nga Shkodran Tolaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Burim Krasniqi.

Më datë 25 Mars 2015, Aziz Dervishi publikon videoklipin "Sa Te Deshta Ty".

Më datë 25 Maj 2015, Aziz Dervishi publikon videoklipin "Nene E Ngrata". Muzika e këngës u punua nga Qamil Aliu, teksti u shkrua nga Qamil Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Arsim Stafa.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Anëtar i grupit

Vëllezerit Dervishi

Vëllai i

Dervish Dervishit
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019