A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aziz Dervishi

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Kercove 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
BIOGRAFIA: Aziz Dervishi është një këngëtar i njohur. Aziz Dervishi merret me kenge qysh ne femijeri. Eshte nje nder artistet e merituar te estrades shqiptare. Ka marre pjese ne shume festivale jo vetem ne Maqedoni po dhe ne Shqiperi, Kosove. Eshte nje nder kengtaret qe kendon dhe e ruan kengen popullore shqiptare. Aizi Dervishi me vllaun e tij Dervish Dervishin njihen si Vllezrit Dervishi. Ata jane bilbilat dhe ambasadoret e Melosit Kercovar burimior. Më datë 19 Mars 2013, Shkodran Tolaj, Besia...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Vëllezerit Dervishi

Vëllai i

Dervish Dervishit

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Refet Asani

Bexhet Jagodini

Haxhi Dauti

Fehmi Kastrati

Miftar Meta

Ferdinant Bjanku

Thoma Mahilaj

Florent Nushi

Anton Tetaj

Agim Gerguri


Tags: Aziz Dervishi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019