Vëllezerit Dervishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Vëllezerit Dervishi është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Vellezrit Dervishi jane Aziz Dervishi dhe vellai i tij Dervish Dervishi. Ata njihen si bilbiat dhe ambasadoret e Melosit kercovar burimior. Vellezrit Dervishi kane marre çmime neper festivale. Kane bashkepunuar me kompozitore te shquar dhe me kengtare te Kosoves, Shqiprise dhe Maqedonise. Jane nder kengtaret me te shkelqyer te estrades burimore dhe asaj popullore dhe gjithashtu jane nga te paktit kengetare qe e kane me te vertete ne shpirt ken...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Aziz Dervishi

Anëtar i grupit

Dervish Dervishi

Shto profile

zyrtareSi Gjithmone Dhe Tani, Me Ju (2015)

Më Të Mirat (2013)

Tingujt E Melosit Të Pashuar (2011)

Tinguj Burimor, Folklorik Dhe Popullore (1996)

1988 (1988)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Sulce Begu
7 Bylbylat
Ku Na U Linden Keto Djem Sokola
Vejsh Jelekun
Shkova Ne Sher


Artistë Të Ngjashëm:

Shka Bajram Curri

Vellezrit Tahiri

Eliksir

4US

Shekulli I Dreqit

XXL Band

Blla Blla Blla

Shkupi Family

Vajzat E Shkupit

Syndrom


Tags: Vëllezerit Dervishi, Vëllezrit Dervishi, Vllezrit Dervishi, Aziz Dervishi, Dervish Dervishi

Krijo Një Kartolinë