A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Aziz Dervishi - Moj Kosovë Me Kësulë Të Bardhë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/01/2017

2017-01-20T09:19:56


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Kosovë Me Kësulë Të Bardhë" kënduar nga Aziz Dervishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Arif Vladi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hej o moj Kosov o me ksul o te bardh-e
O shtati yt o me dyzet plag-e
O shtati yt o asht bajrak i gjall-e
Sa mir po i rrin o hasmit perball 2x

REF.:
Oo prit Azem Galicen, Bashk o mes nuse
o Shqipja ben balle, o Ne fush o te kuqe
Lufton Kosova, Me krajl e mret-e
E shum po vriten-o, kurr s'ka me vdek-e
Po i prin Azemi, Ne log te burrnis-e
Po i prin Kosves lufton per Kosoven
Lulja e trimnis-e
Po i prin Azemi, Ne log te burrnis-e
Po i prin Kosves lufton per Kosoven
Lulja e trimnis-e

Hej o jo s'ka vdek o baca Azem e
O prej gremine o zani po i vjen e
O po i vjen zani po i vjen nga gremina
Ktu kam lan Shoten o me do trima

REF.:
Oo prit Azem Galicen, Bashk o mes nuse
o Shqipja ben balle, o Ne fush o te kuqe
Lufton Kosova, Me krajl e mret-e
E shum po vriten-o, kurr s'ka me vdek-e
Po i prin Azemi, Ne log te burrnis-e
Po i prin Kosves lufton per Kosoven
Lulja e trimnis-e
Po i prin Azemi, Ne log te burrnis-e
Po i prin Kosves lufton per Kosoven
Lulja e trimnis-eMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019