Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aziz Morina - Asllan Pasha Ne Gjog Te Bardhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Asllan Pasha Ne Gjog Te Bardhe".
3. Video është e këngës "Asllan Pasha Ne Gjog Te Bardhe", por nuk këndohet nga Aziz Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aziz Morina - Asllan Pasha Ne Gjog Te Bardhe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Atdhetare"

Komente

Asnjë Koment

20/10/2019

2019-10-20T02:30:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Asllan Pasha Ne Gjog Te Bardhe" kënduar nga Aziz Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aziz Morina i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dervish Shaqa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Asllan Pasha në gjog të bardhë
Na i ka mbledhë 5 bajraktarë
Shkoj n'Isniq vergin me marrë
N'fund o t'Isniqit kur janë dalë
Kur janë dalë në fund t'Isniqit
Kanë kris pushkt përmas zitit
Krisen tjerat prej çardaku
O bajraktart i ka mblu gjaku
Po i mblon gjaku ja kanë gri të tanë
Azllan Pashën rob po e nxonë
Se ka lonë kurgjo pa i thonë
Kur o jon dalë te Rodishi
T'madhe briti Tahir Dervishi
Azllan Pashës për gjyks ja ngjiti
Asllan Pashës për gjyks ja ngjiti
Pshym e jarg për ftyr ja qiti
Mos m'hajde Pashë n'kuvend me mu-e
Kush t'ka thanë n'Isniq me shku-e
Kush t'ka thanë n'Isniq me shku-e
Gjithmonë Pashë na kanë nimu-e
O mu sot shoqit m'kan ronu-e
Fol ma kanë ni fjalë të ronë
M'kanë thonë Pashën rob ta kanë nxonë
Se kanë lonë kurgjo pa i thonë
E bajraktart i kanë gri të tanë
Azllan Pasha t'madhe briti
N'qafë me pastë monafiki
Bash qashtu ma kan bo IsniqiMë Shumë Këngë Nga Aziz Morina:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë