Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aziz Murati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  37
  • Vendlindja:
  • Hasanbeg (Shkup) 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aziz Murati është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Aziz Murati eshte nje kengetar i cili me kenget e tij ka ndezur atmosferat neper gezimet familjare.Me se shumti shquhet per kendimin e kengeve te dasmave, dhe kengeve folklorike.Ka edituar nje numer te konsiderueshem albumesh, te cilat e kane pasur suksesin e vet. Ka realizuar disa bashkepunime me kengetare te ndryshem, por si me i suksesshmi dallohet bashkepunimi me Elvanen, me kengen "Duro Zemer". Punon per te realizuar projekte te reja. Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

1 🔥

Potpuri 2018 (2018)

★★★★★

Kenge Te Pavdekshme (2017)

★★★★★

Po Ja Nisi Kanges (2017)

★★★★★

Live (2013)

★★☆☆☆

Mashalla, mashallah (2011)

★★★★

U Martove (2008)

★★★☆☆

Moj E Poshtër (2006)

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Aziz Murati, Gazmendet, Azizi

Komente 1