Aziz Murati
Aziz Murati
Aziz Murati
  • Vendlindja:
  • Shkup
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Prill 1978
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Aziz Murati është këngëtar i njohur. Aziz Murati eshte nje kengetar i cili me kenget e tij ka ndezur atmosferat neper gezimet familjare.Me se shumti shquhet per kendimin e kengeve te dasmave, dhe kengeve folklorike.Ka edituar nje numer te konsiderueshem albumesh, te cilat e kane pasur suksesin e vet. Ka realizuar disa bashkepunime me kengetare te ndryshem, por si me i suksesshmi dallohet bashkepunimi me Elvanen, me kengen "Duro Zemer". Punon per te realizuar projekte te reja.

Në vitin 2006, Aziz Murati publikon albumin "Moj E Poshtër".

Më datë 20 Janar 2008, Aziz Murati publikon videoklipin "U Martove".

Më datë 27 Janar 2008, Aziz Murati publikon videoklipin "Vetem Ty".

Më datë 28 Janar 2008, Aziz Murati publikon videoklipin "Tash E Di".

Më datë 1 Tetor 2008, Aziz Murati & Drita Musliu publikojnë videoklipin "Lulija Belëholla".

Më datë 26 Tetor 2008, Aziz Murati publikon videoklipin "Lamtumir".

Në vitin 2008, Aziz Murati publikon albumin "U Martove".

Më datë 28 Prill 2010, Aziz Murati publikon videoklipin "Maturant", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Më datë 20 Maj 2011, Aziz Murati publikon videoklipin "Duro Zemer", në bashkëpunim me Elvana.

Në Nëntor 2011, Aziz Murati & Lindita Hakaj marrin pjesë në Fest Nota e Artë 2011 me këngën "Spaska Qen Kysmet".

Në vitin 2011, Aziz Murati publikon albumin "Mashalla, mashallah".

Më datë 24 Shtator 2012, Aziz Murati & Vëllezrit Aliu publikojnë videoklipin "Potpuri".

Më datë 4 Dhjetor 2013, Aziz Murati publikon videoklipin "Lotet E Mia".

Më datë 21 Dhjetor 2013, Aziz Murati publikon videoklipin "Pare Pare", në bashkëpunim me Lumja. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në vitin 2013, Aziz Murati publikon albumin "Live".

Më datë 24 Mars 2014, Aziz Murati & Elona Leka publikojnë videoklipin "Me Rrahin 7 Zemra".

Më datë 19 Shkurt 2015, Aziz Murati publikon videoklipin "Nuk Behet Mire".

Më datë 13 Korrik 2015, Aziz Murati & Gazmendet publikojnë videoklipin "Vellau Jone I Embel".

Më datë 30 Korrik 2015, Aziz Murati publikon videoklipin "Kuku".

Më datë 16 Korrik 2016, Vjollca Selimi & Aziz Murati publikojnë videoklipin "Pike Ne Zemer".

Më datë 12 Maj 2017, Aziz Murati publikon videoklipin "As Nji Nate".

Më datë 9 Qershor 2017, Aziz Murati publikon videoklipin "Xhejlan".

Në vitin 2017, Aziz Murati publikon albumin "Po Ja Nisi Kanges".

Në vitin 2017, Aziz Murati publikon albumin "Kenge Te Pavdekshme".

Më datë 18 Shkurt 2018, Aziz Murati publikon videoklipin "Ti Ma Morre Zemren Time".

Më datë 22 Maj 2018, Aziz Murati publikon videoklipin "Lutje Per Shqiperine". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga MAF Production.

Më datë 29 Qershor 2018, Aziz Murati publikon videoklipin "Qa Me Bo". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga MAF Production.

Në vitin 2018, Lori, Aziz Murati, Beqir Aliu & Ganja publikojnë albumin "Potpuri 2018".

Më datë 7 Nëntor 2018, Aziz Murati publikon videoklipin "T'lutem T'tlutem".

Më datë 13 Korrik 2019, Aziz Murati & Eugena Aliu publikojnë videoklipin "Herë Mirë E Herë Keq". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 27 Shtator 2019, Elona & Aziz Murati publikojnë videoklipin "Si Ilaçi".

Më datë 14 Shkurt 2020, Aziz Murati publikon videoklipin "Një Dashni". Muzika e këngës u punua nga Dritëro Shaqiri, teksti u shkrua nga Avni Qahili, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dritëro Shaqiri. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 11 Prill 2020, Aziz Murati publikon videoklipin "Moj E Poshter 2020".

Më datë 19 Shtator 2020, Aziz Murati publikon videoklipin "A Kupton". Teksti i këngës u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa orkestrimi u punua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 16 Tetor 2020, Aziz Murati publikon videoklipin "Ejvallah".

Më datë 1 Korrik 2022, Aziz Murati publikon videoklipin "Zemra Tik E Tak". Muzika e këngës u punua nga Nexhi Vuniqi, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu.

Më datë 22 Mars 2023, Aziz Murati publikon videoklipin "Na Erdh Ramazani". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu.

Më datë 26 Maj 2023, Aziz Murati publikon videoklipin "Kenge Dasmash 2023". Për muzikën dhe orkestrimin e këngës u kujdes Ardian Kastrati, ndërsa tekstin e kanë shkruar bashkarisht Sami Aliu & Agim Gashi. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 19 Qershor 2023, Aziz Murati publikon videoklipin "Familja Ime". Teksti i këngës u përgatit nga Fidush Aliu, teksa për arranzhimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 5 Shkurt 2024, Aziz Murati & Xhida Gashi publikojnë videoklipin "Hajde Hajde". Muzika e këngës u punua nga Xheni Meçe, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa orkestrimi u krye në bashkëpunim nga Sabri Meçe & Habib Meçe.

Më datë 23 Shkurt 2024, Aziz Murati publikon videoklipin "Ah Moj Jetë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Aziz Murati »

Komente 1