Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aziz Murati - Lamtumir Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Bashk me tjerët dot këndoj
e me zemër dot vajtoj (2)
une prej gurri sjam mo shpirt
por askund zdu me ditë
do te bëhem se stenjof
kush jamë unë mos trego
-refreni-
Lamtumir o shpirti imë
përmu fund për ty fillim
të uroj shumë fat në jetë
amanet mos m'haro krejt (2)
II
Krejt kan ardhë me ta uru
ehh ti shpirt je tuj lutu (2)
unë kam ardhë veq për met pa
e perhajrë me ta ba
sonte jamë misafir
që vallzoj pa dëshir
-refreni-
Lamtumir o shpirti imë
përmu fundë për ty fillim
të uroj shumë fat në jetë
amanet mos m'haro krejt (3)


Ky tekst u dërgua nga ReshiAziz Murati
Publikimi: 26/10/2008


Aziz Murati - Lamtumir
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lamtumir".
3. Video është e këngës "Lamtumir", por nuk këndohet nga Aziz Murati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aziz Murati:


Komente 0