A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hazis Ndreu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  21
(1928-2000)  
  • Origin:
  • Peshkopi 
BIOGRAFIA: Hazis Ndreu is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Në mesin e rapsodëve emblematikë të kombit tonë, emri i Hazis Ndreut qëndron në radhët e të parëve me Tom Nikollën, Dervish Shaqën, Frrok Haxhinë, Sali Manin, Feride Kurtin, Fatime Sokolin, Dava Gjergjin, Drane Gegën e shumë të tjerë. Hazis Ndreu kishte origjinë prej një familje me tradita të rezistencës kombëtare, por edhe me traditë në këndimin e këngëve të trimërisë. Në sajë të angazhimit dhe talentit që kishte derdhur në këndimin e këngë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Hamit Kastrati

Përparim Brati

Rifat Mulaj

Ibrahim Muçaj

Dervish Dervishi

Agim Baftjari

Beqir Gashi

Qamili I Vogel

Ismet Demaj

Fatmir Bajra


Tags: Hazis Ndreu, Aziz Ndreu, Haziz Ndreu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019