Më mbaj mend (për 1 muaj)

Azra Ibrahimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
 • Vendlindja:
 • Kumanovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Azra Ibrahimi është një këngëtare e njohur. Eshtë nje nga kengetaret shqipare e cila vjen nga Maqedonia pikerisht nga Kumanova ku edhe jeton atje. Paraqitja e parë e saj para publikut ishte në vitin 2003, në Nota Fest me kengën ‘Pse ashtu më shikonë’. “Kënga tregoi sukses dhe filluan ofertat për bashkëpunim. Dëgjoheshte kënga nëpër media dhe ishte kënaqësi jashtëzakonisht e madhe” rrëfen Azra. Në festivalin e njetë u paraqit edhe në vitin 2004 me këngën ‘Merri Ëndrrat’. Por kengetarja nuk ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sherife Sherifi

Saranda Imeri

Egzona Krasniqi

Fitore Gjonbalaj

Jasmina Sahiti

Drita D'avanzo

Mimoza Gjikola (Mimi)

Laureta Meci

Elida Kryeziu

Besa Morina

Tags: Azra, Azra Ibrahimi, Azra Jakupi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet