Më mbaj mend (për 1 muaj)

Azy - Pa Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ti, Ktheju prap te un
Se n'shpirt me dhemb shum
Ti, Mos me le mu vet
Se pa ty nuk kam jete

- Verse :

A me fol rreth vet vetes
A kush kon e ka braktis
Se nime shum e kam vshtir
Se jemi kan bashk prej fminis
Besom spo di ka me nis
Se ti jeten ma ke prish
Ma leht mu perbalu vetmis
Se me kalxu kush m'ka braktis

Ky djali ka deviju
Se teper asht lendu
Veq per ty ka mendu
Ti a mendon hala per mu
Edhe pse jemi larg
Une hala ty te du
Edhe pse jemi larg
Un per ty hala tu mendu

- Chorus :

Ky djali ska ma ndjenja
Ky djali so vet vetja
Ky djali s'fal ma dashni
M'ka vdek dashnija mbrenda
Un sjom ma si perpara
Spo rri deri von jasht'a
Spo rri ma shoqnin
Se per ty po kapet tema

Besom po m'vjen inati
Pse s'jem na si perpara
Spo thom po du arsye
Se per ty tonat i bona
Te lutna ti mos hesht
Mos i ngo qka thojn tjert
Se per mu je kan e para
Dhe e fundit ki me mbet

- Refrain 2x :
Ti, Ktheju prap te un
Se n'shpirt me dhemb shum
Ti, Mos me le mu vet
Se pa ty nuk kam jete

- Verse :

Besom se kom aq leht
Kur gjithqka m'bjen nder mend
Nashta skom pas dashni
Po per mu je kan gjdo sen
Mos u bo ti xheloze
Se nuk te ndrroj me as nje sen
Mos u sill ti e eger
Se per ty i duroj krejt

Per mu je kan
Edhe ki me mbet nje dashni ne jete
Miliona jete mi pas ty ti kisha dhuru krejt
Po te ndjej prej distances
Edhe ti e don kete jete
Po te vrej prej bisedes
Se m'don edhe ti mu njejt

- Chorus :

Ky djali ska ma ndjenja
Ky djali so vet vetja
Ky djali s'fal ma dashni
M'ka vdek dashnija mbrenda
Un sjom ma si perpara
Spo rri deri von jasht'a
Spo rri ma shoqnin
Se per ty po kapet tema

Besom po m'vjen inati
Pse s'jem na si perpara
Spo thom po du arsye
Se per ty tonat i bona
Te lutna ti mos hesht
Mos i ngo qka thojn tjert
Se per mu je kan e para
Dhe e fundit ki me mbet

- Refrain 2x :
Ti, Ktheju prap te un
Se n'shpirt me dhemb shum
Ti, Mos me le mu vet
Se pa ty nuk kam jete


Ky tekst u dërgua nga  jannifhhasAzy
Publikimi: 01/12/2017


Azy - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga Azy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Azy:


Komente 0