TEKSTESHQIP

Azy
Ndjeje
Lyrics

- Verse 1
I hapi syt gjdo mengjes, e shoh veq dielliin
Kon e kom pas afer, mendojsha me prek qiellin
Zemren ti ma more, prej fillimit qe m'fole
Zemren ty ta fala, ti keq e trajtove
Kur spate ndjenja per mu, se di pse m'fole
Shum leht m'hine n'zemer, shum veshtir dole
E tash nese do me hy prap, nuk ka mundesi
Ndjeje tash vuajten se sdite mem dhan dashni

Ndjeje largesin, edhe kete zo qe pe nin
Hupi krejt qysh e hupe dashnin
Tash ti dha vujtet qysh ma dhe ti tradhetin
Qito fjal a pi nin, a pe kupton melodin
A po kupton qe zemra ka rreh veq per ty
E tash jan nall edhe rrahjet se ti e ki thy
A pe kupton kete djalin qe per ty ka marr frym
E tash ndjenjat jan hup sikur me kan brym.

- Refrain
Ah sa shum ty t'kam dasht
veq ty n'zemer te kam
s'un po thom ani nasht
se e di prap m'lendon

- Verse2
Nuk po m'kalojn ditet, nuk po m'kalojn as natet
Jom msu me ty keq, qata smuj ti kaloj javet
Pa ty smuj as nje sekond, e spo foli per vite
A po quditesh me kto fjal, nashta si prite
Sdite me vlersu dashnin, qe ta fala un
Edi qe fjalt e mija, po t'lendojn shum
Gabimi ma i madh, pse t'njofta ty dikur
Ama se dita qe n'mes ka mu kriju murr

Ndjeje largesin, edhe kete zo qe pe nin
Hupi krejt qysh e hupe dashnin
Tash ti dha vujtet qysh ma dhe ti tradhetin
Qito fjal a pi nin, a pe kupton melodin
A po kupton qe zemra ka rreh veq per ty
E tash jan nall edhe rrahjet se ti e ki thy
A pe kupton kete djalin qe per ty ka marr frym
E tash ndjenjat jan hup sikur me kan brym.

- Refrain
Ah sa shum ty t'kam dasht
veq ty n'zemer te kam
s'un po thom ani nasht
se e di prap m'lendon.

DËRGOI: