Më mbaj mend (për 1 muaj)

BB Poqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  12
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: BB Poqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Bajram Bylykbashi vuri pseudonimin BB Poqi si propozim nga Agim Berisha për shkak të inicialeve të emrit dhe mbiemrit të tij dhe gjithashtu sepse që në fëmijëri familjarët dhe miqt e thërrisnin Poqi, kështu ai bëri bashk këto dyja dhe nga ai moment u njoh si BB Poqi. Si ndikim nga xhaxhai I tij Poqi si I ri filloi të merrej me muzikë, fillimisht duke mësuar kitarën ndërsa ndikim të madh kishin edhe grupet e njohura të rokut si: Led Zeppelin, Deep...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentAlbumi Nr. 5 (2016)

★★★★★

Sa Për Fillim (2000)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: B.B. Poqi, B.B Poqi, Bb Poqi, Poqi Bb Armadillo, Bajram Bylykbashi

Komente 0