Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

BB Poqi - Per Çudi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Çudi".
3. Video është e këngës "Per Çudi", por nuk këndohet nga BB Poqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BB Poqi - Per Çudi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/04/2009

2009-04-04T10:34:25+00:00Per çudi djelli lind,
per çudi era fryn,
per çudi ti me shikon,
dhe me pyet pse nuk veproj.

Duart me mbyllen, shoh vetem terr.
ky qytet esht’ ber si ferr.
K’tu askend me nuk e njoh,
krejt kjo dhe me kupto,
prandaj miku im mos me shiko,
ik nga k’tu dhe harro,
mos me pyet pse s’veproj,
e kam veshtir’ te ta shpjegoj,
ik pra mik me le rehat,
dua ta perqafoj timin shtrat,
me k’te gitar’ qe e dua fort,
di t’a shly’j, vetem me rock.
E gjith kjo me ben te vjell,
qeveria hije, qeverina ne djell.

Matrapaz politikan,
shesin rrena me tupan,
askush borxhin nuk ta bjen,
e as ndergjegjja nuk i bren.

Duart me mbyllen, shoh vetem terr.
ky qytet esht’ ber si ferr.
K’tu askend me nuk e njoh,
krejt kjo dhe me kupto,
prandaj miku im mos me shiko,
ik nga k’tu dhe harro,
mos me pyet pse s’veproj,
e kam veshtir’ te ta shpjegoj,
ik pra mik me le rehat,
dua ta perqafoj timin shtrat,
me k’te gitar’ qe e dua fort,
di t’a shly’j, vetem me rock.

Prandaj miku im mos me shiko,
ik nga k’tu dhe harro,
mos me pyet pse s’veproj,
e kam veshtir’ te ta shpjegoj,
e gjith kjo me ben te vjell,
qeveria hije, qeverina ne djell.


Më Shumë Këngë Nga BB Poqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet