A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
B.F.P

Tags: B.F.P, B.F.P., Bfp, Bullets From Peja, Daone, Millka

B.F.P është një grup muzikor i njohur dhe këndon kryesisht Hip-Hop. Labinot Gashi i njohur si Daone lindi më 22 janar të vitit 1987 në Pejë, Kosovë, është këngëtar shqiptar. Shkollën Fillore dhe të mesme i kryu në Pejë. Me muzikë filloi të merrej në vitin 1999 e që në atë kohë gjendej jashtë Kosovës, në Stuttgart, Gjermani. Ai atje zhvilloi disa këngë dhe më vonë të njejtën e bëri edhe në Zvicër. Në vitin 2000 kthehet në Kosovë dhe fillon kariera e tij muzikore profesionale, pas disa muaj kthimi bën kontrat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018