TEKSTESHQIP

B-Genius
Pa Ty
Lyrics

Shumë te ri vdekja te mori
nuk e di pse ty te zgjodhi
e doje jetën por jeta te lodhi
krejt papritur kjo te ndodhi
edhe pse pa ty me ty jetooooj
mundohem vetën ta ngushlloooooj
shkove e pafjale zërin ta dëgjoooooj
miku im kurr nuk t`harroooooj

ref:
nuk harroj kur ti me the
ne duart e tua un po vdes
me fjalt e tua unë po jetoj
jeto sot se nashta nesër s`je

yee!
(rascom)
e kqyri qiellin mem dal ti
po veq yjet mu po me dalin
munona mu lut me zo
po edhe zonin po ma nalin
ma ke marr forcën
ma ke marr gjysën e jetës
e di qe nuk je po sun pi përballoj t`vërtetës
kur kaloj rrugës qe bashk e kem kalu
e kthej kryt me pa iluzionet jan me mu
i ni hapat e tu po ne fakt ti nuk je
marr ngushllime prej tjerve e qato po me shtin në dhe
edhe naten po me dëftohesh
e mu ke ngjit per mene
deri sa un te vi te ti
ska me mu heq kjo dhembje
m`thojn je i ri e ki perpara boten
mu shpirti mu pre
kur ta pash loken
dita e hareshme e nata po vajton
pe din qe To$$i pa shokun po jeton
e kujtoj sa her per to s`ka drit veq terr
edhe pse pa ty me ty jetoj qdo her

ref:
nuk harroj kur ti me the
ne duart e tua unë po vdes
me fjalt e tua un po jetoj
jeto sot se ndoshta nesër s`je

e shikoj varrin lulet po vyshken
nga dheu i zi trupi te digjet
pa mikun e jetes un po jetoj
veq ne ënderr po e takoj
edhe pse pa ty me ty jetooooooj
mundohem veten ta ngushlloooooj
shkove e pafjale zërin ta dëgjooooj
miku im kurr nuk t'harroj

ref:
nuk harroj kur ti me the
ne duart e tua un po vdes
me fjalt e tua un po jetoj
jeto sot se ndoshta nëser s`je

DËRGOI:
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200