TEKSTESHQIP

B-Genius
Krejt
Lyrics

Reff: 2X
I thokan shum koh, krjet po dojn me na nalke
Krejt neve na dojn po nuk po thojn me fjalke
(Krejt) o bash krejt neve na dojn
Edhe pse se pranojn neve na idollizojn

I betum ne nji emer, jo per fam as me nxan femer
Se du hic per interes, o dicka qe e maj n'zemer
Osht dicka qe se trathtoj, dicka qe e adhuroj
Osht familje shum e madhe, shum thjesht pa te sjetoj
Kushdo let thojn ca t'dojn, let thojn let provokojn
Vec pa lidhje po munohen, prej GG sun mu largojn
Se nime jena ma ndryshe, DUDA i ka cek dallimet
Na i kena rregullat toja
Na se s'e dim sha jan deshtimet
Hiq kerkon s'jan ka e shaj, se me sha u ba bajat
Puna tyre qe kan sha (hehe) e pat...
Vec po du me perkujtu qe rrepi so interesant
Mos me ken une qetu dhe qeta qe i kam ngat
S'ka nevoj me m'qit TV, mu po mjeh krejt Shaqiptaria
E ke vrejt qe kom talent, me k'nu cafar dush melodia
V.I.P si thom vetit, V.I.P qetu nuk ka
Bosa i ka vec shteti, Bosa si ju s'kom pa
Nuk po mduhen mu sponsorat, sponsor une jam vet
Kur kom kom, kur s'kom s'kom
Her o shtir her o let, realitet un kallzoj
Jo si tjert nuk fantazoj
Rrepin se kom profesion, prej muzikes un s'jetoj
E boj per qef kur du t'ndroj stil
Ti munohesh sun e bon
Per BG s'kisha me fol
E vren edhe vet ti kur m'gjon
Mu po mgjojn dhe inacijt, ke kangt e mia i rriti fmit
So dicka per mu habit, o dicka qe edhe mu prit

Reff: 2X
I thokan shum koh, krjet po dojn me na nalke
Krejt neve na dojn po nuk po thojn me fjalke
(Krejt) o bash krejt neve na dojn
Edhe pse se pranojn neve na idollizojn

Albanian regaton, sha k... po kopjon
Ti e din kush din e bon, ti s'po din ty spo ta don
Jeni m'su me producenta, me jav zbulu qata talenta
Qfar talenta kokan kta qe sen pi krykat punt e veta
E ju babes ku keni met, s'po ju shof n'asni gazet
Po ju sho veq 21 tu e knu ka nji kong t'let
Se qaty keni njoftsi, per qato hite po rrin
Mos me pas nanen e baben, kurkush zonin s'javnin
Ju ka hub fara, sjeni nalt jeni n'burnara
Hupni kejt prej ktuhi, Sa sju hina kejve sharra
Sjeni burra s'mani fjal, ja ngul tonit hiq pa nal
(HoHoHo) Po des tu kesh edhe DJ jua paskan mar
Qeshtu ondrrat un jav prishi
S'ju bohen realitet
Ondrra jote koka 1-shi
Qato sta jap se 1-sh jom vet
E per fund ni pershendetfje
Per kejt ata qe neve na dojn
Ngoni GG-O.T.R se veq qeta rrena nuk bojn

Reff: 2X
I thokan shum koh, krjet po dojn me na nalke
Krejt neve na dojn po nuk po thojn me fjalke
(Krejt) o bash krejt neve na dojn
Edhe pse se pranojn neve na idollizojn

DËRGOI: