Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
B2N

Vendlindja: Lezhe  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 29 Vjeç
Ditëlindja: 20 Dhjetor 1987
Shenja e Horoskopit: Shigjetari

Këndon kryesisht: R&B

Rryma të tjera: Pop

B2N është një këngëtar i njohur. Ai ka studiuar per piano qe ne moshe te vogel dhe iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 2006 me kengen "ME EKS" pjesemarrese ne Kengen Magjike, ne bashkpunim me GILAN-G dhe 25 %.
Ne 2008 ai konkuroi me kengen "Si Cunami", e cila u pelqye shum ne ate kohe.
Ne Vitin 2009, B2N thirret per disa bashkpunime me kengetare te njohur te muzikes shqiptare, ku mund te permendim: Big Basta, Stine, Emmy, Samanta, Stresi, Apg, Lyrical Son, Mr Elvis etj.Shume bashkepunime i ka me Oreta Leken.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  qlirche  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  160

  • B2N ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga B2N »
teksteshqip.com © 2007 - 2017