Më mbaj mend (për 1 muaj)

B52 - Destinacioni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

...
Pe don 1 jet lukzos me jata e villa
"Cash out everything", per m'i impresionu kto qika
U nda bota n'tri klasa t'varfun, t'mesem, pasunika
Do punojn me kry e shumices i dhem shpina
Njerzt ishin ma zi se kafsht, kurgjo spo i ngika
Truni isht kompleks, imagjinata e tripa
N’jete tri jan story-et e jemja, jotja dhe e atina
N'jet seni ma i shejt, osht veq ZOTI dhe FAMILJA
Kom shit shum her po apet nalt u ngjita
Me ndihmen e secilit ma n'fund un u rrita
Njerzt s'dojn me t'pa mir, ju dhem qe arrita
Se kom fjalen per rep, po qe jom qu nkom tmija
Shum sene qe kan ndodh prej shum njerzve si prita
Por njerzit sjon si ti zemer mir e mikpritsa
Ata e din kush jon e nonen jav
...

...
T'dhem kur shok-t ta ngulin t'marrin per budall
T'dhem kur njerz-t qe i don kqyrin ftyren me ta marr
T'dhem kur s'ki pare e kerkush nuk t'thirr me dal
T'dhem kur dostat bojn kerre e as njani s'vjen me
t'marr
T'dhem kur hajn mut per ty e gzohen kur t'shohin keq
T'dhem kur femna qe e don shkon e t'len vet
T'dhem kur familjart kurr deren sta qelin
T'dhem kur sjon aty per ty njerzve qe ja ke pa sherrin
Jom rri pa bab muj edhe pa ty
P'e shti kangen me kajt se sun pi shoh lot n'sy
Mburrna qe s'jom bo kerkujt me ja shtri doren
E per nane tem osht kjo si me ja fal kejt boten
Sot kom me honger mu vesh e komt permi
... me familje ner shi
Me ne fund erdhen engjujt qe i pritshem n'xhami s'ju harroj kurr
...

...
Kjo thirret jet e kush din me jetu
Qe del ma i fort e kurr zdin mu dorzu
Jeta ka plot shije nuk osht vec e embel
Nese se shijon kejt at'her je tu e pa vec nonder
Gjdo aksion ka rep aksion
Mos krijo panik e as konfuzion
Jeta osht shkall shkall posht e nalt t'qon
N'ket bot e kena vec 1 destinacion
N'ket bot e kena vec 1 destinacion
Kerkush su kthy mrapa po e mer vesh kur t'shkon
Kerkush su kthy mrapa po e mer vesh kur t'shkon
Kerkush su kthy mrapa po e mer vesh kur t'shkon
...


Ky tekst u dërgua nga  GazmendB52
Publikimi: 03/08/2012


B52 - Destinacioni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Destinacioni".
3. Video është e këngës "Destinacioni", por nuk këndohet nga B52.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga B52:


Komente 1