A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  79
(1986-2018)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Gëzim Hajdini
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
BIOGRAFIA: B52 është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Gëzim Hajdini apo B52 ishte pjesë ne grupin TBA (The Blody Alboz) dhe ne grupin Alboholics. Lindi në Prishtinë dhe me pas emigroi në New York përkatësisht në Bronx. B52 ishte një prej reperëve më të dashur për adhuruesit e hip hopit shqiptar dhe ka lënë gjurmë të mëdha pas vetes. Ai ishte një prej kontribuesve të zellshëm të hip hopit shqiptar, duke qenë anëtar i grupit TBA që udhëhiqej nga Unikkatili. Gjatë karrierës së tij, B52 njihej për tekst...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Alboholics

Ish-Anëtar i labelit

T.B.A.

Ish-Anëtar i grupit

Orginallat

Shto profile

zyrtare

Nertok Showdown (2013)

Ner Toke (2012)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Eki

D-Komit

ZeeroMan

Rascom

Ylli Trokitës

Anonimos

Monny

Merytoni

Liberian Selimi

Overlord


Tags: B52, B 52, B-52, Gëzim Hajdini, Gezim Hajdini

B52 në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019