Më mbaj mend (për 1 muaj)


B52 - Vetdije

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetdije".
3. Video është e këngës "Vetdije", por nuk këndohet nga B52.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

B52 - Vetdije  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Ner Toke"

Komente

Asnjë Koment

15/08/2012

2012-08-15T05:06:01+00:00Ref:
..................................................
Se bota sillet e sillet del dilli apet
Prej t'hanes dej dillen kurgjo pik mos tjet
Secili mshtjell ne vend osht mbret o jee
..................................................

..................................................
Qka po stresavesh spo ki me qka mu mar
Sun pe gjen veten sun po bon mo ball
E ke zgedh rrugen e let e o kat del shtir
Tu menu qe i din kejt tu menu qe din ma mir
Qka po rrugavesh spo ki ku me dal
Sillesh posht e nalt se spo ki me qka mu mar
Humbje kohe veq sa me met gjall
Nket jet i pagun kejt se kurgjo nuk isht fal
Qka po merzitesh kur kerkujt nuk po ja nin
Nese nuk e don veten kurr ski me njoft dashnin
Dije qka krijon e nese nuk provon
Shancat nuk vin shpesh por dikur i bjen pishmon
Edhe pse thojn kurr sosht von
Punt e sodit per neser zbon kurr mi lon
Ondrrat e imagjinat tjepin inspirim
E jeta osht koh e koha tjep msim
..................................................

Ref:
..................................................
Se bota sillet e sillet del dilli apet
Prej t'hanes dej dillen kurgjo pik mos tjet
Secili mshtjell ne vend osht mbret o jee
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga B52:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet