Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Li

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
  • Emri i Vërtetë:
  • Sali Abazi
  • Vendlindja:
  • Diber 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Baba Li është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertet eshte Sali Abazi dhe jeton ne Tirane. Në Qershor 2011, Baba Li merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Luje Luj", në bashkëpunim me Sharku & Manda. Më datë 2 Shtator 2013, Mr Elvis publikojnë videoklipin "Cu Boka", në bashkëpunim me Er Bass, Baba L1 & Gazu. Më datë 30 Gusht 2014, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon videoklipin "Mendja Tek Ti", në bashkëpunim me Baba Li. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Në Dhjetor 20...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

11
7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Sekondari

KMC

Eleminimi

Joniad Banushi

Tru Pak

Çartani

OG043

Mali G Grand Thugz

Rudi

Lazy

Tags: Baba Li, Baba-Li, Babali, Sali Abazi, Sasa


Komente mbi këtë artist