Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Trodon - Zemra Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ref :
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse un pa ty nuk mundem te jetooj ...
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse tjetren s'mund ta dashuroojj ....

Zemer shume keqe k0ka dashnia ,
m'kapi mundi prej saj osht kam m'mundon vetmia ,
pse pom len te vuj , pse po len te vdes,
a kemi me k0n naj her bashk a kemi me shpress ,
pasha nonen tonde t'du shum bre femer ,
ti per mu je e teta a e nonta n 'zemer,
s'dij pse po vuj qaq shum pse pot du ,
kur je ti ka m'don edhe ma shum mu ,
s'muj tjetren me dashuru se mu ka hargjit dashnia
tash p0mm b0n shoqni rakia, mikrofoni e vetmia ,
kuku loqk t'raft domlla qa je kam bon,
per ty e kisha puth nonen tem e kisha vra baben tond ,
pot boj be se per tye vraj edhe MAxhunin ..
mem thon ty kalle qytetin un e kalli katunin ,
kur p0m thirr ty n 'telefon po me jep ndjenjen e dashunis
per ty kom ik prej familjes e dasht po nej shpi tkojshis

Ref :

Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse un pa ty nuk mundem te jetooj ...
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse tjetren s'mund ta dashuroojj ....

Pse zemer trego a kom ndonje shkak qe vetem me le ,
a hichh nuk tu dhimta lamtumir ty kur me the ,
por mir ja bone se uun me ty nuk k0m meritu ,
mo zemra jeme se lukthi pom dhe muu ,
zemer t'kom loqk t'kom m'fal qe t ' kom pas ,
mu nuk t'kom bre a se dite qe nuk ma ke rras
nasht kobb prej inatit se kurr mo nuk kom met dasht .
us sa mir p0m vjen ( ~~~~~~~~~`~~ )
mos e kqyr zemer se qa thot refreni ,
e ti qe m'len mu ishalla t shkel treni ,
besa sa jom kon me ty kur sum ka met that gjepi
valla ma shum t'kom dasht un se dosti jep Pepi
4 copa mu kan praqit po shkaku teje i refuzova
bile tash jom met pa pare ah kuku gabova
dit pat pa un kesh ka tranona
at'her e m0ra vesh qe rash n'dashni e mu kajt n0naa .. ..

Ref :

Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse un pa ty nuk mundem te jetooj ...
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse tjetren s'mund ta dashuroojj ....

Ref :

Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse un pa ty nuk mundem te jetooj ...
Pse ti me lee , ti me lee , ti me lee ,
pse tjetren s'mund ta dashuroojj ....


Ky tekst u dërgua nga  ibrahim   enburekBaba Trodon
Publikimi: 20/03/2008


Baba Trodon - Zemra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemra".
3. Video është e këngës "Zemra", por nuk këndohet nga Baba Trodon.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Baba Trodon:


Komente 0