TEKSTESHQIP

Baba Trodon
Pse Me Le Vetmi
Lyrics

Me Lot Ne Sy Kete Ngjarje Po e Pershkruaj
Pse Ike E Me Tradhtove Zjarrin N'Zemer Sdon Te Me Shuaj
Me Dhimbje Te Thelle Kete Kenge E Kendoj
AThu Pse Jeta Ime Don Te Ndryshoj
Pse Vuaj Kaq Shum Vetem Zoti E Din
Sepse Te Dua Vetem Ty O Syni Im
Pse Me Le Te Vuaj Pse Me Le Te Qaj
Pse Spo Kthehesh Prap Qe Ta Ndalesh Kete Vaj
Me Kujtohet Dita Per Here Te Pare Kur Te Pash
Ne Shikim Te Pare Ne Dashuri Me Ty Rash
Mi More Te Gjitha Do T'ma Marresh Edhe Jeten
Edhe Pse Krejt Mi More T'lutna Me Trego Te Verteten
Si Pate Zemer Kete Tradhti Te Ma Besh
Me Ike E Me Le Si Jetim Do Te Mbes
Si Me Ike Dhe Me Le Me Dhimbje Pa Asnje Fjale
Do Te Marr Rruge , Masnej T'vuaj Me Mall

Ref:
Pse Me Le Ti Ne Vetmi
E Tash Pa Ty Nuk Mundem Un Te Rri
Une Te Deshta Dhe Te Dua
Kurr Nuk Kam Per Te Harruar

Pse Me Le Ti Ne Vetmi
E Tash Pa Ty Nuk Mundem Un Te Rri
Une Te Deshta Dhe Te Dua
Kurr Nuk Kam Per Te Harruar

...

A E Mban Mend Kur Per Her Te Pare Te Pash
Me Shikimin E Pare Ne Dashuri Me Ty Rash
Isha Shum I Lumtur Pa e Dit Fjalen Trishtim
Deri Sa Ti Me The Te Dua Syri Im
Shpirt Tkom Syn Tkom Rrush Tkom E Tkom Pas
Ishe Ti Ajo Qe Deshta Un Pa Mas
Te Kalaja e Vjeter Une Te Takova Te Fundit Her
Ne Ate Qast Gjithqka Nuk Ishte Si Per Her
Ti Ishe Njeri Tjeter Kur Ne Sy Te Shikova
Mendoja Se Dashnin E Jetes Tem E Takova
Me Dhe Fjal , Me Dhe Bese Qe Do Te Jemi Bashk Pergjthmone
Kurr Se Mendova Qe Zemra Te Tradhton
Ti Me Tradhtove Ndoshta Qe Tkom Dashte Aq Shum
Ti Mu Me Le Nvetmi O Llokum Se
Pse Me Ike Me Beso As Vet Nuk E Di
Ma Shum Mka Dhimt Ajo Se Me Tradhtove Ner Sy Shpirt

Ref:
Pse Me Le Ti Ne Vetmi
E Tash Pa Ty Nuk Mundem Un Te Rri
Une Te Deshta Dhe Te Dua
Kurr Nuk Kam Per Te Harruar

Pse Me Le Ti Ne Vetmi
E Tash Pa Ty Nuk Mundem Un Te Rri
Une Te Deshta Dhe Te Dua
Kurr Nuk Kam Per Te Harruar

Eja Ti Pran Meje ,Eja Ti Pran Meje
Zemra Ime e Shkret Per Ty Moj Pom Mbet

Eja Ti Pran Meje ,Eja Ti Pran Meje
Zemra Ime e Shkret Veq Moj Ty Po Te Pret

Mos Me Le Te Vuaj, Mos Me Le Te Qaj
Veq Me Ty Moj Un Jeten Moj Do Ta Mbaj

Mos Me Le Te Vuaj, Mos Me Le Te Qaj
Jeten Me Ty Une Moj Do Te Ndak

Mos Me Le Te Qaj Aman
Mos Me Le Te Vuaj
Se Pa Ty Jam Nda

Aman Aman Aman Aman Aman

DËRGOI: