TEKSTESHQIP

Baba Trodon
Pse Na Le
Lyrics
(Feat. Dr.Snake & Pepi Pac)

(DR.snake)
3 Vjet kaluan 3 pranvera ste takuan
sa shum endrra u shuan e sa tjera u harruan
qdo dit vjen e qdo dit shkon veq me afer em afron
dije qe dot vjen ni dit shoku yt t'viziton
dot kujtojm koht e vjetra e rinin ton te qmendur por sdot kem me arsyje nga asgje per tu trembur
se kjo bot qenka vetum nje tunell shum i gjat
dritat qe sbardhen vjen e shkon si shtrengat
e ne mbetemi ne terr ku dy opsione tvetme kemi te rrim ku kem deshir apo ku esht me mir te vemi me e keqja e ksaj bote esht qe zgjedhjen se bejm vet esht diqka qe smut ti shmangem jemi nje pik uj ne det mijra vjet brez pas brezii qarkullon ni fjal zoti tmirt i merr ngat vetes tjert i len mbrapa me mall
Kom zili qe shkove dhe inat qe nuk qendrovee por shum dashuri per ty SEPSE NE ZEMER VEND FITOVEEE

(Ref.)
(Baba Trodon)

Gjithmonnn per ty me pikllim un do te mbes
psee tiii shkovee nga kjo bot PSE NA LE TI O MODESTT
dita po kalon pa ty jemi te vetmuar koha koha ecen shum shpejt sa motorri i MALLKUARRRR

(Pepi Pac)
Kaluan 3 vjet ende me pikon lot,
3 vjet si 3 shekuj SHOKU JEM NUK TE HARROJ DOT
MALLKUAR qoft ajo dit qe te ndau nga ne mallkuar
qoft aj moment QE TY TE SHTINEM N'DHE
kurr se harroj at dit qe ti u ndave nga jeta
thojn kalon kjameti por kjo skoka e verteta
syt pom pikojn lot kit text kur po e shkruaj
ME SHPIRT DHE ME ZEMER SHOKI JEM PER TYY VUAJJJ
koha po kalon e dhimbja nuk po ndalet
thojn koha sheron plaket po as kjo HEQQ SPO HAHET
jeta shum vizore besoo shpesh e MALLKOJ
PSE MA MORI SHOKIN E NUK E LA TJETOJ
lotET po pikojn e shpirtin po ma kallin
dhimbjen e pikllimit thell nzemer po ma ngjallin
TI TASH JE LARG MEJE NBOT TJETER PO JETON
EDHE 1MIJ VJET ME JETU PEPI KURR TY NUK TE HARRON

(Ref.)
(Baba Trodon)

Gjithmonnn per ty me pikllim un do te mbes
psee tiii shkovee nga kjo bot PSE NA LE TI O MODESTT
dita po kalon pa ty jemi te vetmuar koha koha ecen shum shpejt sa motorri i MALLKUARRRR

(Baba Trodon)
Ka 3 vjet qe vuajj,3 vjet NZEMER I LENDUAR,
3 vjet un me deshiren edhe une TE KISHA SHKUAR
Per shokun qe me la
as LAMTUMIR JOOOO NUK ME THA
JO QE NUK KISH DESHIRR MIR PO ZOTIII NUK E LAA
E DI QE SJE TI ME PO SKOM FUQI UN TA KUPTOJJJ
ME VESHTIRR TE JETOJ SE SA KET DHIMBJE TA PRANOJ
DIT GUSHTI DIT VERE DO TE VIJN VITE ME RRADH DY SHKUAN PRAN DERE TY STE SILLEN SI TE KAN MARR

(Ref.)
(Baba Trodon)

Gjithmonnn per ty me pikllim un do te mbes
psee tiii shkovee nga kjo bot PSE NA LE TI O MODESTT
dita po kalon pa ty jemi te vetmuar koha koha ecen shum shpejt sa motorri i MALLKUARRRR

DËRGOI: