Babastars
Babastars
Babastars
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Babastars është grup artistësh, label, grup producentësh dhe grup autorësh dhe muzikantësh shumë i njohur. Menaxherë:
Dekorim Saiti

Singer:
Ghetto Geasy (Getoar Selimi)
Agon Amiga (Agon Sulejmani)
Majk (Kastriot Rexha)
Onati (Onat Shufta)
DJ:
Dj Jungle (Asdren Zogaj)
Dj Dirty (Engjëll Cecelia)
Dj First (Ari Godanci)
Dj Geek (Genc Halimi)
DJ GAMBLE (Adrian Berisha)
Dj Bujaka (Bujar Ajvazi)
DJ Zummarley
Dj Master

Producents:
Zzap & Chriss
Kico & Torch

Më datë 24 Qershor 2012, Babastars publikojnë videoklipin "Babastars". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 11 Janar 2013, Babastars publikojnë videoklipin "Vetem A Po M'han Raku". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 5 Prill 2014, Babastars publikojnë videoklipin "High 2". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Babastars. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 13 Mars 2015, Babastars publikojnë videoklipin "High 3". Teksti u shkrua nga vetë Babastars. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 22 Korrik 2017, Babastars publikojnë videoklipin "High 4 Real". Muzika e këngës u punua nga Getoar Selimi, teksti u shkrua nga vetë Babastars. Me këtë këngë, Babastars marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 6 Janar 2019, Skivi dhe Cozman bejne te ditur se terhiqen zyrtarisht nga labeli Babastars pas mosmarreveshjve me Getoar Selimin.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: kmkboys kmkboys   BLICImran BLICImran   Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Babastars »

Komente 240