Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bad Sight - Po Shkon (Feat. Egzon)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Intro:
Tash ti po shkon la la la la la la

Ref:
Tash ti po shkon (shkon)
Mu pom harron
Prap ti dhimbjen po ma shton
Koha kalon (kalon)
un e di qe hala m'don
tkisha ngat vec ni sekond

Raptour 1: (Bad Sight)

Shum vite m'shkun tu ngajt mas teje
je fryma jetes tem kqyrum nsy edhe vreje
buzqeshja jote edhe ftyra jotee
e din qe m'mungojn mas shumti pi ksaj bote
ditlindjen e ki sonte u harrun vitet tona
me tjetrin pren torte e rrin dej nort e vona
smsat ntel i shoh premtime mki dhon
jom larg me ty po kujtimet ngat i kom
qysh mos mu kall zemra t'sheh teper rrall
dashnin e nij t'gjall kur t'ndjej me fustan t'bardh
ti pse mtradhtove e mu vet m'ke lon
tkalunen posht e qove n'dashni po gabon
kur t'shoh me tjeter uli kryt e menoj
qysh jem kon na dy at koh pe kujtoj
per ty kom qa foli e per tonen dashni
me ni koh kem veq na tash jem un dhe ti

Ref: (Egzon)
Tash ti po shkon (shkon)
Mu pom harron
Prap ti dhimbjen po ma shton
Koha kalon (kalon)
un e di qe hala m'don
tkisha ngat vec ni sekond

Raptour 2: (Bad sight)

Prap sun pi harroj kujtimet per ty jetojke zemra
ku meten takimet neper dor tu shkru emna
ska rendsi me kon je po prap je e jemja
e din qe tjera femna jo nuk kom mrena
sje pjes e jetes tem po je pjes e zemres tem
te un ni plagu u qel amo qajo pom dhem
e ni dit ki mu kthy ki me vrejt qa ki hup
n'dor ki pas diqka me vler po sje kon e sigurt se
tonat i kom prit eh tonat jon per tye
nuk e di pse ki inat me mu a ki naj arsyje
numrin tem qe e ki lirisht kape shlyje
as n'hapsir mo per neve s'ndriqojn kta yje
sdu as lamtumir met thon as premtime met dhon
se tuat si majte veq lot n'zemer mki lon
kujtoje ket emer kur dikush ty tradhton
edhe nfund e kupton qysh o tradhtare mu kon ej

Ref: (Egzon)
Tash ti po shkon Shkon (Shkon)
Mu pom harron
Prap ti dhimbjen po ma shton
Koha kalon (kalon)
un e di qe hala m'don
tkisha ngat vec ni sekond


Ky tekst u dërgua nga  IceMan1Bad Sight
Publikimi: 21/09/2013


Bad Sight - Po Shkon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Shkon".
3. Video është e këngës "Po Shkon", por nuk këndohet nga Bad Sight.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bad Sight:


Komente 0