Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Bajram Dobra - Një Kafe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/11/2016

2016-11-22T16:09:11+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Një Kafe" kënduar nga Bajram Dobra.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bajram Dobra i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sala Bekteshi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ni kafe,ni kafe
dal me ty me pi
me llafe,me llafe
nuk ka dashuri

I
spo te pyes dikur kush je kan
du me dite kush je tani
me ke dilsh dhe kur dole mbrame
nuk dua ta die

mos me thuaj se kush te ka dasht
cila te pelqej me shume
deri sa te jesh me mua o shpirt
du me te pas vec une

REF
Ni kafe,ni kafe
dal me ty me pi
me llafe,me llafe
nuk ka dashuri

Ni kafe,ni kafe
e pim si gjithmone¨
me llafe,me llafe
perpara nuk shkon

II
spo te pyes a ke pasuri
pasuria shkon e vjen
zemra jote a ka dashuri
per mu a ka vend

mos me thuaj se kush te ka dasht
cila te pelqej me shume
deri sa te jesh me mua o shpirt
du me te pas vec une

REF
Ni kafe,ni kafe
dal me ty me pi
me llafe,me llafe
nuk ka dashuri

Ni kafe,ni kafe
e pim si gjithmone¨
me llafe,me llafe
perpara nuk shkonMë Shumë Këngë Nga Bajram Dobra:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet