Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bajram Gigolli - Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Jaam merzit e mbush me halleee o nuk kam lot ma as te qaj dhun e ndjekje sun durova o ne Gjermani azil kerkova

O kthhu prap o vlla i motres o mos ja kthe shpinen Kosoves a kam shpres ni her me ardh ne kosov time per mu qmall

Nga vendlindja miq kur te vini ni grusht ne mergim ma bini ner gyp ma bini

Mka marr malli per fusha te blerta o skam harru qysh qel pranvera mallokj veten kur lash vendlindjen

O qysh ta ktheva kosov shpinen o kthehu prap o vllau i motres o mos ja kthe shpinen Kosoves a kam shpres niher me ardh ne

Kosov timen per me u qmall nga vendlindja miq kur te vini ni grusht dhe ne mergim ma bini ne mergim ma bini

A kam shpres niher me ardhe ne kosov timen per me u qmall nga vendlindja miq kur te vini ni grusht dhe ne mergim ma bini


Ky tekst u dërgua nga Egzon Usaj


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bajram Gigolli - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Bajram Gigolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bajram Gigolli:


Komente 0