Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bajram Gigolli & Lul Vushtria - Tallava Per Halilin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

bini curla dhe tupana
luni sok luni jarana
ku jon qikat le t'afrohen
ne romano kshtu vallxohet

kshyrni kshyrni , boni sherri
kush na qenka ky frajeri
kush na qenka ky frajeri
prej gurbetit milioneri

shum kufina tuj kalu
per Kosov esht permallu
ndiqni oren pak ma shum
autobanat i ban shkrum

ku ka mramje e muzika
me vallzue djem dhe qika
tan mu knaq me hjek merzi
tuj knu kong o per dashni

n'mes te durresit o jem tu bu
n'disco ramen o tuj vallzu
sa lezet qe shqiptar jena
jem shqiponja me dy krena

lun kosova lun shqipria
po lun shkupi e cameria
hajt preshev ti aj ke anen
kalle durresin e tiranen

koka shkru sonte me kalle
qika tmira lujn ne valle
lun prishtina e gostivari
kumanova e kejt gjilani

prizereni e krejt gjakova
bujanovci dhe tetova
krejt shqiptar an e mban
gjith shqiprin e kemi nan

bjen tupani e qiftelia
po mer vallen krejt rinia
knohet konga bohet nomi
per ju knon sonte bajrami

kush ja nis vallen i pari
pa pertes ky gyrbetqari
e lun vallen me vullnet
kshtu n'romano e kallim krejt

bini curla dhe tupana
luni shok luni jarana
ku jon qikat le t'afrohen
ne romano kshtu vallzohet

po bojm qef po bojm sefa
jau knoj kongen tajllava
jau knoj kongen tajllava
ne romano dej n'saba


Ky tekst u dërgua nga XH.S


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bajram Gigolli & Lul Vushtria - Tallava Per Halilin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tallava Per Halilin".
3. Video është e këngës "Tallava Per Halilin", por nuk këndohet nga Bajram Gigolli & Lul Vushtria.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bajram Gigolli:


Komente 0