Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Bajram Gigolli - Mos Me Le
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Le".
3. Video është e këngës "Mos Me Le", por nuk këndohet nga Bajram Gigolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bajram Gigolli - Mos Me Le  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Këngë Dasmash"

Komente

Asnjë Koment

13/07/2012

2012-07-13T09:24:59+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Me Le" kënduar nga Bajram Gigolli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Laurin Dezdari - Mos Me Le

Nga ajo dit qe te njoftova ty
Mendja smu hek nga ata sy
Ata sy te zi si nata
Zemra per ty mdigjet si flaka

Prind me thonin se jam i vogel
Un si ndegjova e ta kapa doren
Tash me jemi rritur dhe akoma jemi bashk
Ishalla trashigohem ashtu siq ne kemi dasht

Ne asnje moment per asnje arsyje
Mos me le moj zemra ime
Bonu pjes e jetes time
Ama besen qe une ta thash ty

Ne asnje moment per asnje arsyje
Mos me le moj zemra ime
Bonu pjes e jetes time
Ama besen qe une ta thash ty

Nga ajo dit qe te njoftova ty
Mendja smu hek nga ajo bukuri
Ajo bukuri qe ma ke ti
Me jep jet dhe lumturi

Sa her te zgjohem ne mengjes
Fjalet e tua kur ti ndegjoj
Zeri yt aq i embel
Zemren time shum ma gezon

Ne asnje moment per asnje arsyje
Mos me le moj zemra ime
Bonu pjes e jetes time
Ama besen qe une ta thash ty

Ne asnje moment per asnje arsyje
Mos me le moj zemra ime
Bonu pjes e jetes time
Ama besen qe une ta thash ty

Ne asnje moment per asnje arsyje
Mos me le moj zemra ime
Bonu pjes e jetes time
Ama besen qe une ta thash ty

Meda - Mos Me Le

Mbreme mu duk se te pashe tyyyy
T'thirra por s'ishe aty
Mbreme mu duk se te pashe tyyyy
T'thirra por s'ishe aty
E degjova ate ze t'embel
U mashtrova ishte enderr
E degjova ate ze t'embel
U mashtrova ishte enderr

Ref: Mos me le te jetoj kottt
Mos me le te qaj me lot
MOs me ben Vdekjen
ta kerkoj se veq i vdekur mu
m'tranon

Merre Zemren qe te do
Pergjithmone me te jeto
Merre Zemren qe te do
Pergjithmone me te jeto
E mos me le mu inat
Se une vuaj kur T'kam prane
E mos me le mu inat
Se une vuaj kur T'kam prane

Ref:Mos me le te jetoj kottt
Mos me le te qaj me lot
MOs me ben Vdekjen
ta kerkoj se veq i vdekur mu
m'tranon

Taulant Bajraliu - Mos Me Le

me erdhe si nje fllad qe naten fryn si debora ne mes te pranveres hyre ti aty ku s'shkon njeri pa te shtrejten dashuri vuaj shum po veten se tradhtoj a mu than lotet mu nga pak mua aj qe vjen e te thot pran nje zemre ti qendro

mos me le ne mes te detit mos me le se dallga qe po me rremben nuk e di me kur me nxjerr
mos me le ne mes te ruges vetem ti mos me le se s'di ku t'shkoj do te vish e do t'kerkosh

E kujtoj kur pran me kishe ti at nat kur ne rrinim zgjuar po tani po rri e po mendoj per ket zemer te tradhtuar vuaj shum po veten se tradhtoj a mu than lotet mu nga pak mua aj qe vjen e te thot pran nje zemre ti qendro

mos me le ne mes te detit mos me le se dallga qe po me rremben nuk e di me kur me nxjerr
mos me le ne mes te rruges vetem ti mos me le se s'di ku t'shkoj do te vish e do t'kerkosh

mos me le ne mes te detit mos me le se dallga qe po me rremben nuk e di me kur me nxjerr
mos me le ne mes te rruges vetem ti mos me le se s'di ku t'shkoj do te vish e do t'kerkosh

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Bajram Gigolli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë