Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bajram Gigolli - Syni Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syni Jem".
3. Video është e këngës "Syni Jem", por nuk këndohet nga Bajram Gigolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bajram Gigolli - Syni Jem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Nisi Kenga, Nisi Shyhreti"

Komente

Asnjë Koment

19/07/2014

2014-07-19T17:00:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Syni Jem" kënduar nga Bajram Gigolli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bajram Gigolli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Getosar - Syni Jem

Krejta krejta krejta krejta zemer n’pi *** t’nanes
nese jom me ty nuk ja hedhi syt asnjanes
per ty ja fus pares per tu ja fus fames
vetem mos me mthuj me ja kthy shpine nanes

Jom njeri me zemer shpirt me shum emen
cka kom ba n’kalumen sot nuk shemen
Koha bani t’veten ti ma more menen
Po du met’pas temen se ti se mdon per emen

2x
kur jom me ty dallavere bojna plot kur jom me ty un jom ma i plot Babe babe

Ref 2x
Krejt kohen qe ta fali une di qe ja vlen e di qe vlen une di per ty ja vlen
Asnjona so si ty krejti fali syni jem
E di qe ja vlen un e di per ty ja

T’kom zemer t’kom shoqe t’kom shok bashk po bojna sene plot
si na po dojn me kan plot
po kta po lodhen kot
ku do qe hedhi hapin
jom me ty nonstop
per neve nuk ka stop

Tash Nje mesazh per kta qe u harrun
,ken qata qe thuren plane kunderjtnesh por deshtun
Me ne nuk ju eci loja
se na nuk bojna gjoja
na jena origjina e veteme qe te mburre loja zemer

2x
Kur jom me ty dallavere bojna plot kur jom me ty un jom ma i plot Babe babe

Ref x2
Krejt kohen qe ta fali une di qe ja vlen e di qe vlen une di per ty ja vlen
Asnjona so si ty krejti fali syni jem
E di qe ja vlen un e di per ty ja vlen

Edi Ermeni - Syni Jem

Edhe pse malli mka marr,
Spo kam force tek ti me ardh.

Si nje gjeth jam tu ju prit,
Spo kam force ma as met thirr. 2x

Ref.: Ah syni jem smundem pa tpermend,
Edhe pse malli mka djeg per ty,
Skam zemer me u kthy..2x

Gezim ma tmadh un nuk kam pas,
Kur dy zemrat ishin bashk.

Veq ateher kur tputha nball,
E kam ndjeh veten te gjall..2x

Ref.: Ah syni jem smundem pa tpermend,
Edhe pse malli mka djeg per ty,
Skam zemer me u kthy..2x

Ref.: Ah syni jem smundem pa tpermend,
Edhe pse malli mka djeg per ty,
Skam zemer me u kthy..2x

Agron Ahmeti & Flora Gashi - Syni Jem

Ej hej syni jem o syni jem
Ku je kan o syni jem
Kru s`po vjen pom len pa men
Sa po msona me ty mirë
Kur po shkon po e kam shtir

Ref: (2X)
Boll boll kam duru
Qysh spot vjen gjynah per mu
Kujt me than qysh e kam hallin
Kur kërkush nuk ma jek mallin

Ej hej syni jem o syni jem
Syni jem po du me t`pa
Me kërkan s`po m`rrihet ma
Sa po msona me ty mirë
Kur po shkon po e kam shtirë

Ref: (2X)
Boll boll kam duru
Qysh spot vjen gjynah per mu
Kujt me than qysh e kam hallin
Kur kërkush nuk ma jek mallin

Ref: (2X)
Boll boll kam duru
Qysh spot vjen gjynah per mu
Kujt me than qysh e kam hallin
Kur kërkush nuk ma jek mallin

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Bajram Gigolli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë