Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bajramali Idrizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Sllatine-Tetove 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Bajramali Idrizi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore tetovare. Pedagog, këngëtar, kompozitorë, instrumentist-piano, orkestrues, analist i muzikës dhe organizator i jetës artistike dhe pjesmarës në shumë Festivale Mbarëkombëtare si në Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri. Eshtë i angazhuar ne Fakulteti i Artit Muzikor dhe lëndët të cilët i mbulon jane: Polifoni vokale, Aranzhim vokal dhe Polifoni instrumentale. Ekspert i kualifikuar dhe me pervojë ne fushën e muzikës, aftësi per t’i mësuar dhe inspiruar studentët, d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentMaturantët (2005)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Asan Memishi

Alush Hamiti

Isniqemal Laci

Selami Kolonja

Zena Aliu

Adnan Daci

Hidaver Osmani

Zyber Avdiu

Hazir Qelaj

Bekim Kastrati

Tags: Bajramali Idrizi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet