Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bajrush Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Shkup 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 21 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Bajrush Berisha është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Në moshën 6 vjeçare ka nisur ta mëson leximin e Kuranit në Xhamin e Amdi Pasha në Shkup. Në vitin 2009 e e fërfundojë Hatmen e tij të parë të Kuranit. Prej vitit 2011 jeton 17 vjeçari në Gjermani. Bajrushi ka deri me tani 4 Albume me ilahije. 2 në gjuhen rome dhe 2 në gjuhen shqipe. Ai ka deri me tani më shumë se 30 ilahije në gjuhën shqipe dhe ishte deri me tani në dy Tribuna islame organizuar nga Shoqata Humanitare Rahmeti në vitet 2013 dhe 201...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Bajrush Berisha

Komente 0