Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Suhareke 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
BIOGRAFIA: Bam është një grup artistësh i njohur. Grupi u formua diku ne vitin 1992 dhe prej atehere filloi me koncerte te vogla ne klubet e Kosoves dhe nje herit u dallua si grupi i pare RAP i femrave. Grupi vjen nga Qyteti i SuhaRekes (Therandes). Viti 1996 e nxori grupin BAM nga hija. Ate vite ne festivalin "Kenga e Pranveres 1995" fituan vendin e dyte dhe nej vite me vone ne po te njetin festival e fituan vendin e pare me kengen Pare Pare. Tekstet e BAM-it i shkruan Blerta Zeqiri dhe te gjit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Gurra E Picarit

Marigona

Blla Blla Blla

Shekulli I Dreqit

Vellezerit Haliti

Kadenca Dhe Naseri

E'7

Ligji Rruges

Grupi Mjellma

Tempulli G


Tags: Bam, Grupi Bam, Bandit Bam, Blerta Zeqiri

Krijo Një Kartolinë