A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Banda Butuesi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  63
BIOGRAFIA: Banda Butuesi është një grup artistësh dhe label i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Banda B.U.T.U.E.S.I e themelume ne vitin 1997 ne kohen e trazirave nga 99NCI. Disa nga antaret e grupit jane: Cartani( JUDOVNIK BOSHNJAKU ) 99NCI (ALBERT PRENGZI) ELEMINIMI (ERMAL DOSHLANI) MC DOC (EMILIJAN BUSHPEPA) KING LINK (SPARTAK HASANDOCI) ALBBOY (ARBER KACOLI) KACAKI (ARBEN SHAHINI) TROUBLE (ILIR KULICI) WHITE DEVIL (FADIL MUGLECI) BACA EB (ERMAL BUCPEPA) DMC BABLOKI (ARDIT SOKOLI) TOSKANNIK STRESI(ARKIMED LUSHAJ) NISHANI (L...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Anëtarë në Labelin Banda Butuesi:

Stresi

Çartani

DMC aka Babloki

99nci

Eleminimi

Doppio-O

JKN

Kacaki

White Devil

Litroli

King Link

Albboy

J.B.


Tags: Banda Butuesi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019