Banda Butuesi
Banda Butuesi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Banda Butuesi është një grup artistësh dhe label i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Banda B.U.T.U.E.S.I e themelum ne vitin 1997 ne kohen e trazirave nga 99NCI. Disa nga antaret e grupit jane: Cartani( JUDOVNIK BOSHNJAKU ) 99NCI (ALBERT PRENGEZAJ) ELEMINIMI (ERMAL DOSHLANI) MC DOC (EMILIJAN BUSHPEPA) KING LINK (SPARTAK HASANDOCI) ALBBOY (ARBER KACOLI) KACAKI (ARBEN SHAHINI) TROUBLE (ILIR KULICI) WHITE DEVIL (FADIL MUGLECI) BACA EB (ERMAL BUCPEPA) TOSKANNIK NISHANI (LULZIM PRONARI) J.K.N (BEHAR SEFA) DOPPIO O(FATJ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
LidhjeEmri i vërtetë Banda Butuesi:


Komente 15