Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bardhe Gega - Veq Per Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Veq Per Ty" kënduar nga Bardhe Gega.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Veq Per Ty".

Ky tekst është kërkuar 9 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
9

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nehat Istrefi - Veq Per Ty

Mu ka ba marak emrin mi ja dit
Se ka do si Po shkoj ajo Po mi mer dy syt
Mu ka ba marak mi ndrru dy llafe
Mema sgat doren meja qit vetit per qafe

Kur tkom un ty e kom krejt boten
Nuk flas me dy tri dit Po per krejt Kohen
Si e kisha nda me ty
Me kan tu dhan shpirt Edhe pak e kisha shty

Athu Ku kishim mrri ne dy
Athu Qka kishim ba ne dy
Athu Qka kishim ndje ne dy
Veq une ti une ti une ti une ti

Athu Qka kishim ba ne dy
A thu Qka kishim mrri ne dy
A thu Qka kishim ndje ne dy
Veq une ti une ti une ti

Ref
Athu Qka kisha ba per ty
Gjithqka Qka nuk kam ba kurr per As njanen
Athu Qka kisha ba per ty
Veq mema fal ti mu zemren tane

I ke syt pa sherr pa sherr e pa hile
Te kuptoj pa fjal se i ke syt si Biografie
Ti lexoj une deshirat nga zemra
Im in Love im in Love im in Love im in Love

Krejt te shikoj Po met fol nuk gucojn
Kan frig e kan frig se i refozon
Skam nevoj per hajmali jom sevdali
Ta ngoj qefin e tshti me qesh e me kcy

Dhurata Ahmetaj - Veq Per Ty

Pres ate dite qe te takoj
Thelle ne syte e tu te veshtroj
Veç atehere do ta kuptoj
Nese fundin me s'mund ta mohoj

Ate dite me the qe s'do te kthehesh kurre me
S'dua t'besoj ende ndjej se ti me do
Veç per ty jam aty deri ne pafundesi
Ti kthehu tash pa meri lere anash krenarine

Ref...
Luftoj per ty shikoj ne sy
T'jemi te dy s'dua tjeter
Nese do shko por mos harro
Shpirti me dhemb bota sheh

Me jep ti veç dhe nje shanc
Premtoj do t'jemi te pandare
Lerme qe ty ta deshmoj
Sa shume per ne une mund te bej

E di qe dhe ti ende ndjehesh njesoj
Mos mbaj inat lere kete ndjenje qe te pushton
Veç per ty jam aty deri ne pafundesi
Ti kthehu tash pa meri lere anash krenarine

Ref...x2
Luftoj per ty shikoj ne sy
T'jemi te dy s'dua tjeter
Nese do shko por mos harro
Shpirti me dhemb bota sheh

Digga - Veq Per Ty

Reff.:

- Sikur qielli t'ishte letër.. Edhe deti t'ishte ngjyr //
- Nuk do t'shkruja asgjë tjetër.. Veq të dua vetëm ty //
- Veq për ty une mendoj.. Veq për ty une jetoj // 2X
- Edhe pse nuk jemi bashk.. Fat une të uroj //

Rap.1:

Po m'kujtohet sikur dje.. Dita e par kur u takum //
Me ni shikim t'fort.. Njoni tjetrin e vështrum //
Dikur u dashurum.. Une t'bona ty për veti //
Nëse ti je kon princesha.. At'her un jom kon mbreti //
Qdo sekond menoj për ty.. E shikoj foton me mall //
E din qe jom kon gjeloz zemër.. Boma mu hallall //
Keq u dashurova n'ty.. Edhe niher du me ma fal //
Le t'jet gabim I fundit.. Me qit fund du mu pëball //
M'fal.. Apet falje po t'kërkoj //
Po du me jetu bashk.. Si përpara apet nisoj //
24 / 7 ..veq për ty une menoj //
Po m'kujtohen ditët tona.. Ato dit nuk I harroj //
Qdo sen tash përfundoj.. Une nuk jom ma I joti //
Na ndajtën fjalt e hallkut.. Edhe pse na bashkoj Zoti //
Spo du me pas ma rikthim.. Spo du, asnji kujtim //
E jemja ti je kon.. Tash te tjetri gjen ngushllim //

Reff.:

- Sikur qielli t'ishte letër.. Edhe deti t'ishte ngjyr //
- Nuk do t'shkruja asgjë tjetër.. Veq të dua vetëm ty //
- Veq për ty une mendoj.. Veq për ty une jetoj // 2X
- Edhe pse nuk jemi bashk.. Fat une të uroj //

Rap.2:

S'ki me m'pas ma ngat.. As emrin me ma thirr //
S'ki me m'thon të du.. Tash prej meje je e lir //
Jo mir.. Po diqysh duhët me shty //
Nuk muj me mar me men.. Dashnijën tem për ty //
Qdo sen tash përfundoj.. Rrugën tonde tash vazhdoje //
Shko me tjetër kon bejb.. Ftyrën tem tash harroje //
Nuk t'shëtiti ma me kerr.. As nuk dal me ty me pi //
S'kom me ardh me t'mar te shpija..S'kem me qu ma dashni //
S'kem me dal ma dor për dore.. Kto sene tash harroj //
Nuk I ki puthjet e mia.. Tjetër kon e dashuroj //
Veq, sa për sy e faqe.. 100 tjera me mi dhon //
Apet n'zemrën tem.. Kërkush se zen venin tond //
Për ty ma s'egzsistoj.. Nuk um thirr ma n'telefon //
Un munona me t'harru.. A ti mu nuk um kujton //
Lirisht pa mu vazhdo.. Shko me tjetrin qe po don //
Ditën kur ti pendohësh.. Mos u kthe se o shum von //[bejbe]..

Reff.:

- Sikur qielli t'ishte letër.. Edhe deti t'ishte ngjyr //
- Nuk do t'shkruja asgjë tjetër.. Veq të dua vetëm ty //
- Veq për ty une mendoj.. Veq për ty une jetoj // 2X
- Edhe pse nuk jemi bashk.. Fat une të uroj //

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 17/06/2021Më Shumë Këngë Nga Bardhe Gega:


Komente mbi këtë këngëBardhe Gega - Veq Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veq Per Ty".
3. Video është e këngës "Veq Per Ty", por nuk këndohet nga Bardhe Gega.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.