TEKSTESHQIP

Bardhi
Filma
Lyrics
(Feat. Dj PM & Dj Dagz)

Spe di pse hala po m'bon filma
Zemren tem e bone me vrima
Von e pash qe je e tina

Spe di pse hala po m'bon filma
Zemren tem e bone me vrima
Von e pash qe je e tina
(Ti kogja je lazdru)

Spe di pse hala po m'bon filma
Zemren tem e bone me vrima
Von e pash qe je e tina
(Une hala po t'du)

Bon bon kur po t'shoh n'kerre tjera
Don Perignon gjiro me panamera
Po m'lendon kur po t'shoh n'kerre tjera
Don Perignon gjiro me panamera
Saher ka ra shi
Jom bo umbrell per ty
Saher u kon ftoft
Une jom bo diell per ty
Saher je kon down
Une jom bo high me ty
Mrekulli e 8 per ty
Spo muj mu kthjell pa ty
E tash qysh
Qysh je ka don me m'nda n'dysh
Qysh je ka don mem m'ra msysh
Hajt kallxom qysh
Qysh kete dashni e ke vyshk
O pash robt e shpis hiqmu sysh

Dashni,Dashni
O kejt robt ti **
Pse hala
M'qon fotografi

Spe di pse hala po m'bon filma
Zemren tem e bone me vrima
Von e pash qe je e tina
(Ti kogja je lazdru)

Spe di pse hala po m'bon filma
Zemren tem e bone me vrima
Von e pash qe je e tina
(Une hala po t'du)

Zemer tash je tu e kqyr horoskopin
Me dit a kena mu bo na dy bashk prap
Spom punon mo imagjinata
Jom lodh tu ti dediku kto serenata
Excuse me miss
Kjo o thirrja e fundit
Ska ma telefonata
Excuse me miss
Tash po du me ti thon
Veq do fjal qe I pata

Dashni,Dashni
O kejt robt ti **
Pse hala
M'qon fotografi

Spe di pse hala po m'bon filma
Zemren tem e bone me vrima
Von e pash qe je e tina
(Ti kogja je lazdru)

Spe di pse hala po m'bon filma
Zemren tem e bone me vrima
Von e pash qe je e tina
(Une hala po t'du)
INFO
Kompozitori i këngës dhe autor i tekstit është Bardhi Idrizi, teksa këngën e punoi në studio Çelik Lipa.