Bardhyl Londo
  • Vendlindja:
  • Përmet 
  • Mosha:
  • 71 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  9

Bardhyl Londo është shkrimtar shumë i njohur. Bardhyl Londo studioi për gjuhë dhe letërsi në Universitetin e Tiranës. Pas mbarimit të fakultetit ai punoi për disa vite mësues në Përmet dhe më pas për gazetën letrare “Drita”. Për disa kohë ka qënë kryetar i “Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve” (LSHA). Krijmtaria e tij letrare përfshin 8 vëllime me poezi si edhe disa romane. Është fitues i çmimit “Migjeni”.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »