Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bash
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

Bash është këngëtar. Bash ka lindur në Kosovë, por jeton në Suedi me familjen e tij që nga viti 1992 dhe prodhon muzikë që kur ishte 13 vjeç. Ai shkruan tekstet e tij dhe ben instrumentalet e veta. Në vitin 2012 filloi ai me muzikën shqiptare kur punoi së pari me muzikën suedeze. Por në fillim ne vitin 2013 ai shkoi në burg dhe u dënua me 4 vjet burg për krime të rënda. Ai thotë se ka shkruar shumë tekste në burg dhe po pret të publikojë ato ngadalë dhe në mënyrë të sigurt. Kengtari Bash u lirua nga burgu në vitin 2016 dhe më pas vendosi të vazhdon me muzikën hiphop shqiptare.

Më datë 21 Janar 2018, Bash & Craziest publikojnë videoklipin "Lock And Load". Craziest është vëllai i tij dhe është një vit më i ri se ai. Kënga " Lock And Load" ka qenë gati një vit më parë, por ka qenë në pritje për ta publikuar atë për arsye private.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet