Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
BIOGRAFIA: Bash është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Bash ka lindur në Kosovë, por jeton në Suedi me familjen e tij që nga viti 1992 dhe prodhon muzikë që kur ishte 13 vjeç. Ai shkruan tekstet e tij dhe ben instrumentalet e veta. Në vitin 2012 filloi ai me muzikën shqiptare kur punoi së pari me muzikën suedeze. Por në fillim ne vitin 2013 ai shkoi në burg dhe u dënua me 4 vjet burg për krime të rënda. Ai thotë se ka shkruar shumë tekste në burg dhe po pret të publikojë ato ngadalë dhe në mënyrë të ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shaliani

R2

Hustle5k

Mr.Don

Babarim

Tuzhi-G

Nde-Rim

Jango Tonny

Great

1ky

Tags: Bash


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet