Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bashkim Alibali - Nata E Fundit E Studenteve

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nata E Fundit E Studenteve".
3. Video është e këngës "Nata E Fundit E Studenteve", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bashkim Alibali - Nata E Fundit E Studenteve  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7

Pjesëmarrëse në

Festivali i 11-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1972

1972-11-30T23:00:00+00:00Sonte, mbremja fundit
ne qytetin tone te studentit
veten fjala neser po degjohet
sonte çasti i ndarjes esht i shkurter
Rruget e atdheut na afrohen
si ne ender na thrrasin ne.
Neser kur t'na shohin
S'do na thon studente si dikur
Ne do lem ketu rinin e pare,
neser larg do shkojm.

REF.:
Ndaj do desha sonte kanga.
Te kumboje pa mbarim.
Kenga e studentit qenka,
kur ai niset ne agim.
Mirupafshim o shokt e mij,
s'e harroj kte nate.
Mire u pafshim o shoke ngado s'ju harroj un'jo


Ky tekst u dërgua nga  lindi
Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet