Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bashkim Alibali - Kengen Time Merr Vehte

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kengen Time Merr Vehte".
3. Video është e këngës "Kengen Time Merr Vehte", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bashkim Alibali - Kengen Time Merr Vehte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Pjesëmarrëse në

Festivali i 50-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

26/12/2011

2011-12-25T23:00:00+00:00Ne fluturim kanga u ngrit e mori dhene
Dhe uli flatrat neper zemra
Ne fluturimerdhi tek une erdhi tek ti
Me iso e cifteli
Dhe mikprits dhe bujare
Me violin lahut e dajre
Prane e prane iso e jare
Kjo esht kanga jone Shqiptare
Refreni
Kudo te shkosh,atdheu te mungon
Kengen time merr me vehte
Se ajo esht kenga e jone.
Kudo te shkosh e syri te loton
Ne se do te shuash mallin
Merr me vehte kengen tone.

Strofa e dyte
Kush nuk e di?
Cfar mund te jete per te nje kang
Sa dashuri e shpirt ka mbrenda
Kanga te fton e shpirtin tone ajo tregon
Kjo esht kenga e jone.
Refreni
Kudo te shkosh..........


Ky tekst u dërgua nga Mimoza
Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet