Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Jorgo Papingji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 77 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Jorgo Papingji është një autor këngësh shumë i njohur. Jorgo Papingji është një nga emrat më përfaqësues të muzikës shqiptare, qoftë popullore, të përpunuar apo asaj të lehtë, ku me anë të teksteve të shumta, të shtrira në kohë prej dyzet e ca vitesh në të gjitha Festivalet e RTSH-së dhe në audicionet e tjera muzikore për të rritur e fëmijë, ka krijuar një profil krejt të veçantë poetik e artistik. Fjalët e teksteve të tij kanë një komunikim të gjerë me shikuesit e shumtë, në të katër anët e Shqipër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Palokë Kurti

Kujtim Laro

Enis Mullaj

Gent Myftaraj

Aldo Shllaku

Prenk Jakova

Nikolla Zoraqi

Ferdinand Deda

Aleksandër Lalo

Hajg Zaharjan

Tags: Jorgo Papingji


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet