TEKSTESHQIP

Bashkim Alibali
Per Ty Baba
Lyrics

Ndodhi sot qe nga dridhja e dores tende
Te dridhem baba
Ajo dor´ sa her me fali perkedhelje
mbajti ngrohtesisht ne krah
Dashuri baba

Oh sa te dua se thote dot asnje fjale
ne cdo thinje te bardh, ne cdo rrudhe mbi balle
dhe meraku per mua rri
Me hapin tend un hodha hap'n e pare,
kur me dhe nje qortim, ndjeva thelle nje pendim
O i shtrenjti im

Refreni
Te kam ne zemer dhe larg kur jemi
Malli i madh per ty baba me djeg si zjarr
çdo dit me prane te gjith te kemi
Fjalen tende te urte degjojm baba

Sa her ndodh te kerkoj mendimin tend
Urtesi buron
Vitet shkojn po ti per mua mosh nuk ke
Zeri yt i ngroht baba
force me jep dhe krah

Oh sa te dua se thote dot asnje fjale
ne cdo thinje te bardh, ne cdo rrudhe mbi balle
dhe meraku per mua rri
Me hapin tend un hodha hap'n e pare,
kur me dhe nje qortim, ndjeva thelle nje pendim
O i shtrenjti im

Refreni
Te kam ne zemer dhe larg kur jemi
Malli i madh per ty baba me djeg si zjarr
çdo dit me prane te gjith te kemi
Fjalen tende te urte degjojm baba

O i shtrenjt baba

DËRGOI: